Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ) mając na względzie prowadzenie zdrowego stylu życia związanego z prawidłowymi nawykami żywieniowymi w ramach prewencji i leczenia wielu chorób przewlekłych opracowało praktyczne narzędzie w postaci aplikacji na telefon, które może być pomocne w prowadzeniu zdrowego stylu życia. Aplikacja „Asystent Zdrowia” dostarczy praktycznej wiedzy z zakresu prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej. Przy pomocy aplikacji można w prosty sposób kontrolować ilości dostarczanych do organizmu kalorii, komponować zdrowe, smaczne posiłki i zwiększyć aktywność fizyczną.


Innowacyjną funkcją aplikacji jest możliwość odbywania indywidualnych konsultacji z profesjonalnym dietetykiem lub psychologiem za pomocą połączenia video w ramach bezpłatnej internetowej poradni dietetycznej Centrum Dietetyczne Online NCEŻ. Porady można odbyć jednorazowo lub cyklicznie, z każdego miejsca w Polsce i za granicą.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubaniu zachęca do bezpłatnego pobrania aplikacji „Asystent Zdrowia” w sklepie Google Play oraz Apple Store.