Informacja dla osób na kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy które otrzymały powiadomienie sms o wykonaniu w 12 dniu kwarantanny bezpłatnego testu na koronawirusa.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubaniu informuje iż najbliższy punkt, gdzie można wykonać badanie jest w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, ul. Jeleniogórska 4, 59-700 Bolesławiec. 

  • W przypadku możliwości dojazdu (osoba posiadająca własny samochód) do punktu pobrań osoba która otrzymała powiadomienie powinna umówić telefonicznie termin pobrania materiału do badań w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, punkt pobrań, ul. Jeleniogórska 4, pod numerem telefonu: 798 767 124 lub 75 738 00 97

Zgodnie z przepisami, osoba jest zwolniona z obowiązku przebywania w miejscu odbywania kwarantanny na czas pobrania wymazu oraz czas przejazdu do i z punktu pobrań.

  • W przypadku braku możliwości dojazdu do punktu pobrań osoba która otrzymała powiadomienie powinna się zgłosić telefonicznie do Poradni Chorób Zakaźnych COVID-19 w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, ul. Jeleniogórska 4 – pod numerem telefonu: 75 738 01 32 w celu wystawienie zlecenia na pobranie materiału do wykonania testu na SARS-CoV-2 przez mobilny pkt pobrań (koronabus).
  • Niedopuszczalne jest pójście pieszo lub pojechanie rowerem, a także komunikacją publiczną do miejsca poboru materiału do badań.