Oszczędzaj pieniądze na kosztach leków: Jak zamówić leki onlineNa dzisiejszym konkurencyjnym rynku producenci leków na receptę stale wydają nowe i innowacyjne leki, aby utrzymać udział w rynku i napędzać dochody. W rezultacie konsumenci mają teraz mnóstwo opcji, jeśli chodzi o zakup swoich leków, a najpopularniejszym jest e-recepta. Niezależnie od tego, czy stoisz w obliczu wysokich kosztów leków, czy po prostu próbujesz zaoszczędzić trochę gotówki, istnieje wiele sposobów, aby uzyskać niedrogie leki. Niektóre metody są bezpieczniejsze od innych, jak również mniej lub bardziej ryzykowne w dłuższej perspektywie. Ale z odpowiednimi informacjami, możesz podejmować świadome decyzje, jeśli chodzi o zakup swoich leków.

Zmień swoje opcje pokrycia

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze planu lekowego, należy zawsze porównać opcje pokrycia leków. Pomoże Ci to zrozumieć, które leki będą objęte planem, a także ile będziesz musiał za nie zapłacić z własnej kieszeni. Znajomość tych informacji z wyprzedzeniem pozwoli Ci podjąć lepsze decyzje finansowe dotyczące Twoich recept.

Powinieneś również rozważyć przejście na tani plan leków na receptę (lub plan leków bez nazwy), aby pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na Twoich receptach. Tego typu plany są zazwyczaj oferowane przez Pharmacy Benefit Manager (PBMs) i są odpowiednikiem ubezpieczenia zdrowotnego dla leku generycznego. Często mają one niższe miesięczne składki i niski lub żaden udział własny, i pozwalają na otrzymanie leków, których potrzebujesz, jednocześnie oszczędzając pieniądze.

Spróbuj leków generycznych

Jeśli masz wybór między markowym lekiem a jego generycznym odpowiednikiem, zawsze wybieraj opcję generyczną. Nie tylko leki generyczne są zazwyczaj tańsze niż ich markowe odpowiedniki, ale również okazują się być tak samo skuteczne.

Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, gdy lekarz wypisze receptę na lek markowy lub gdy okaże się, że lek, który przyjmujesz, jest skuteczniejszy w terapii skojarzonej (przyjmowany z innym lekiem).

Szukaj lepszej ceny

Przy wszystkich dostępnych opcjach łatwo jest zapomnieć, że zawsze można się rozejrzeć za lepszą ceną. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli apteka, z której zwykle korzystasz, nalicza Ci więcej niż chciałbyś zapłacić. Chociaż nie powinieneś pozwolić, aby te koszty wymknęły się spod kontroli, zawsze możesz spróbować rozejrzeć się za lepszą ceną w innej aptece.

Zanim zdecydujesz się na zmianę apteki, ważne jest, abyś zrozumiał, że Twoje ubezpieczenie zdrowotne może nie pokrywać leków, które kupujesz w innej aptece. Jeśli tak się stanie, prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni za pełny koszt leków.

Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że twoja apteka oferuje zniżki. Farmaceuci mogą być chętni do cięcia przerwy na cenę swoich leków, jeśli są one run-of-the-mill recept. Możesz również spróbować poprosić swojego lekarza o wypisanie recepty na generyczną wersję leków, jeśli są one dostępne w takiej formie.

Możesz również sprawdzić, czy Twój ubezpieczyciel oferuje program pomocy w zakupie leków na receptę. Programy te są oferowane przez wiele firm ubezpieczeniowych i mają na celu pomoc ludziom, którzy zmagają się z płaceniem za swoje recepty.

.